انتقاد وزیر بازرگانی از کندی اجرای مجوزهای سفر رئیس جمهور به گیلان


خاندوزی با انتقاد از کندی اجرای مجوزهای سفر رئیس جمهور به گیلان گفت: کمتر از ۱۰ روز دیگر مفاد تبصره ۱۸ تسهیلات سفر رئیس جمهور برای گیلان و سایر استان ها ابلاغ می شود.

به گزارش پایگاه خبری دیارمیرزا به نقل از شبستان، امروز (شنبه ۲۷ تیرماه) «احسان خاندوزی» در مجمع مدیران استان گیلان از کندی اجرای مجوزهای سفر رئیس جمهور انتقاد کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست با نمایندگان استانی و روسای دستگاه های زیرمجموعه وزارت دارایی استان که در اتاق هیئت مدیره اداره کل امور اقتصادی و دارایی گیلان برگزار شد، گفت: سلسله جلساتی داشته ایم. در استان ها برای بررسی مصوبات پیگیری سفرهای رئیس جمهور و امروز با مدیران اقتصادی دیدار کرد و دیدار نمایندگان گیلان و نماینده ولی فقیه گیلان نیز در همین راستا انجام شد.

وی با انتقاد از کندی در اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان، گفت: در این سفر نکته مهمی رعایت شده است، اگرچه پنج ماه از سفر رئیس جمهور به گیلان می گذرد، اما مصوبات این سفر به کندی در حال انجام است.

خاندوزی بر تسریع در اجرای مجوزهای سفر رئیس جمهور تاکید کرد و گفت: اجرای این مجوزها باید در کمترین زمان ممکن انجام شود تا مردم و فعالان تجاری طعم شیرینی آن را بچشند.

خاندوزی افزود: گزارش های ارائه شده از سوی مدیران گیلان نشان می دهد که اقدامات خوبی در حوزه موسسات مالی انجام شده و ابلاغیه به صورت رسمی به بانک های استان برای استفاده ارسال می شود و این نکته ای است که پس از بازگشت پیگیری می شود. تهران و به نمایندگی از سازمان برنامه و بودجه و معاونت اجرایی رئیس جمهور اطمینان حاصل کنند که تصویب سفر ریاست جمهوری و نتایج آن در جامعه قابل مشاهده است.

وی در خصوص تسهیلات سفر رئیس جمهور گفت: امسال دو تسهیلات داریم; هم در اکثر موارد در نظر گرفته شده در بودجه ۱۴۰۱ و هم در اکثر تسهیلات بانکی خارج از بودجه و به ویژه در مورد بودجه سال ۱۴۰۱ و بخشی از تسهیلات مربوط به تبصره ۱۸ اشتغالزایی و ….

وزیر امور اقتصاد و دارایی افزود: این آیین نامه هنوز ابلاغ نشده است و امیدوارم با پیگیری های انجام شده در وزارت امور اقتصادی و دارایی، در کمتر از ۱۰ روز آیین نامه تبصره ۱۸ سفر رئیس جمهور انجام شود. تسهیلات برای گیلان و سایر استان ها برای سهولت و روان شدن کارها اعلام می شود.

خاندوزی با بیان اینکه در حوزه مالیاتی گیلان ابهاماتی وجود دارد، تصریح کرد: در این مورد مدیران اظهاراتی کردند و برخی موارد مانند توزیع مالیات بر ارزش افزوده باید پیگیری شود.

شکاف
این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.