امام قاطعانه مخالف اسلام بدون روحانی بود رسانه ها باید روحیه امید را به جامعه تزریق کنند


نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری در خصوص رعایت انصاف و عدالت در امر گزارش به عنوان یکی از وظایف رسانه ها گفت: تزریق روحیه امید به جامعه و پرهیز از ناامیدی از مهمترین وظایف رسانه ها است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آیت الله رضا رمضانی با بیان اینکه امام حسین (ع) نه تنها الگوی شیعیان است، گفت: عاشورا الگویی برای همه کفار جهان است.

وی با اشاره به اینکه عزت، استقامت، پایداری و غیرت دینی از ویژگی های سیدالشهدا است، گفت: اخلاق در عرصه مقاومت و جهاد یکی از نکات مهم واقعه تاریخی کربلا به عنوان نمونه است. می توان قطع آب بر امام داد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری در خصوص اخلاق به عنوان یکی از درس های مهم عاشورا افزود: در بحث اخلاق در رسانه ها باید به گفتمان انقلاب توجه کرد، گفتمان انقلاب گفتمان است. درباره عدالت، توحید، معنویت و کرامت و مقاومت در برابر استبداد. حوزه اخلاق در این امر بسیار مهم است.

رمضانی با بیان اینکه اگر خطبه های امام سجاد(علیه السلام)، حضرت زینب(س) و حضرت سکینه(س) در مورد عاشورا تحریف شده بود، افزود: عاشورا با همت آل حسین بن علی(ع) در تمام ابعاد به بشریت معرفی شد. (ص) و فقط بعد حماسی آن مورد توجه قرار نگرفت.

وی با تاکید بر اینکه امروز همه ما موظفیم وظایف مهم خود را در مسیر جهاد تبیین انجام دهیم، گفت: هر یک از اهالی رسانه می توانند برای تبیین جهاد جبهه و لشگری بردارند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه باید در زمینه اعلام جهاد به رسانه ها تحقیق موثرتری صورت گیرد، تصریح کرد: اعلام جهاد یک وظیفه و تکلیف قطعی است و جزء آن وظیفه است. مسئولیت رسانه ملی، بخشی بر عهده مسئولان، بخشی بر عهده رسانه ها و بخشی بر عهده مردم است.

رمضانی با اشاره به بایدها و نبایدهای رسانه های انقلاب اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران تنها کشور دارای نظام دینی و تنها کشوری است که در مقابل ظلم و ستم ایستادگی می کند و دشمن در همه حال به دنبال آن است. برای برانگیختن ناامیدی برای تولید و تزریق به چنین جامعه ای.

وی با تاکید بر اینکه نباید ناامیدی را در جامعه القا کرد، گفت: نباید آنقدر بر مشکلات تاکید کرد که باعث ناامیدی در جامعه شود، باید از رهبر انقلاب الگو گرفته و روحیه امید را در جامعه القا کنیم که یکی از وظایف ماست رسانه مهم است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اقتدار علمی و نظامی جمهوری اسلامی ایران که دارای نفوذ منطقه ای و بین المللی است، افزود: باید دستاوردهای انقلاب را به مردم بگوییم و اجازه ندهیم. دشمن با نفوذ در جامعه اهداف خود را در این عرصه دنبال کند

رمضانی پرهیز از تنش های بی مورد و ایجاد آرامش روانی را از دیگر وظایف رسانه ها دانست و تصریح کرد: امنیت روانی موضوع مهمی است که نیاز به توجه دارد، قبل از اقدام نیاز به توجیه داریم، مردم وقتی سه ستون می دهند باید توجیه شوند – نظام رکن داشته باشند. . یکی از ارکان آن مردم هستند و باید این مردم را حفظ کرد و با توجیه به موقع از ناآرامی ها و تنش ها جلوگیری کرد.

وی با اشاره به اینکه پژوهشگران قوی در حوزه رسانه باید در حوزه های مختلف پژوهش های قوی داشته باشند، تصریح کرد: در بحث مهارت های زندگی اخبار این موضوعات باید در قالب نرم دنبال شود تا اثرگذاری درستی حاصل شود که مغفول مانده است. در حوزه دینی که باید برای حفظ و ترویج سبک زندگی اسلامی دوچندان تلاش کنیم.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری رعایت انصاف و عدالت در گزارش را از وظایف رسانه ها دانست و گفت: برخی فقط به معایب توجه می کنند و برخی فقط به محاسن می پردازند اما انصاف هر دو را ببینند. طرفین، ما نباید بگذاریم انقلاب تحریف کند، دشمن این حوزه را تحت تأثیر قرار می دهد که بگوییم در این سال های انقلاب اتفاق مثبتی نیفتاده است، این رسانه های انقلاب هستند که باید به این شبهات پاسخ درست و منصفانه بدهند.

رمضانی حق گرایی و ارتقای سواد رسانه ای را از دیگر الزامات گزارشگری عنوان کرد و افزود: تفکرات و هجمه های خصمانه باید توسط رسانه ها شناسایی شود، انگلیس بودجه فرهنگی دارد و تلاش زیادی برای تحول فرهنگی دارد. و دگرگونی در ایران، مصداق آن ناکارآمدی دین، بن بست کشاندن کشور، بزرگ نمایی مشکلات کشور و نادیده گرفتن پیشرفت از این قبیل است.

وی با بیان اینکه امام بدون روحانیت قاطعانه با اسلام مخالف بودند، افزود: دشمن در صدد ایجاد بی اعتمادی نسبت به روحانیت است در حالی که روحانیت و علمای بزرگ حافظ دین و مرزبانان واقعی دین در امور مختلف بوده اند. اما دشمن تلاش می کند بین روحانیت و مردم شکاف ایجاد کند.

شکاف
این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.