افزایش وزن باعث افزایش وزن می شود؟


اگر تا به حال عوارض جانبی برخی از تصمیم گیری از بارداری را بررسی کرده است، ممکن است کاهش یابد و وزن در لیست آنها افزایش یابد. اما آیا نوعی داروی ضد بارداری وجود دارد که برای کاهش یا حفظ وزن مناشبب بسش
گروهی می شنوید که افراد پس از استفاده از داروهای کنترل کننده هورمونی، اضافه وزن پیدا می کنند اما علم هنوز پیوندی بین این دو پیدا نشده است. مطالعاتی که روی قرص های ضد بارداری انجام شده، شواهد را ناکافی توصیف اد گ. ممکن است این موضوع به این دلیل باشد که افزایش وزن یک عارضه جانبی موقت است که معمولاً از چند ماه استفاده از دارو، از بین می رود. با این حال، هیچ یک از اینها به این معنی نیست که وزن یک عارضه جانبی قرص های ضدبارداری را فقط باید تحقیقات با کیفیت تری انجام دهد. چراکه مطالعات در کوچک شواهدی مبنی بر افزایش وزن به مصرف مصرف قرص های ضد بارداری در برخی از یافته های یافته اند.

انواع بارداری از بارداری

راه های علمی: از هورمون های سنتتتیک برای جلوگیری یا جلوگیری از انداختن تخمک استفاده می شود و شامل قرص ها، پچ های پوستی، پول ها و حلقه های واژینال است. باید به خاطر داشته باشید که این شکل باید به طور منظم مصرف شود نتایج: دستگاه های داخلی رحمی (IUD) در این دسته قرار می گیرند یا می گیرند که توسط یک متخصص ماما جای می گیرند و در برخی موارد تا یک دهه دوام دارند. برخی از اشکال آن‌ها، برخی دیگر مانند IUD مسی‌نمونی هستند.

راه های بازدارنده: این روش ها بسیار ساده تر هستند و به عنوان یک مانع برای جلوگیری از ورود اسپرم به داخل رحم عمل میکنند، وجود آنقدرهان گیاه. از این دست می توان به کندوم های خارجی و دایی، اسپرم کک ها، دیافراگم ها و کلاهک های دهانه رحم اشاره کرد.
راه اورژانسی: از داروهای ضد بارداری اورژانسی صرفاً پس از رابطه جنسی محافظت نشدی شٯته شطیته اکثرا به شکل قرص هستند، اما IUD مسی نیز از گزینه های دیگر است.

آیا ممکن است باعث افزایش وزن شود؟

نظریه وجود دارد. نظریه نشان می دهد که سطح بالاتر استروژن در برخی از روش های یک هورمونی می هواند باعث افزایش گرسنگی می شود و در نتیجه باعث افزایش وزن می شود. با این حال، نظریه دوم بیان می کند که این سطح استروژن می تواند باعث احتباس آب شود، این نوع افزایش وزن معمولاً کاذب است. ممکن است بدن در قسمت های مختلف و چاق تر به نظر برسد. برخی افراد بیشتر از دیگران مستعد احتباس آب هستند، که با تفاوت های فردی توجیه می شود. در نهایت، این امکان وجود دارد که راه های کنترل بارداری به آسانی باعث افزایش بافت بدن یا عضلانی بدن شود. تحقیقات تحقیقات کمی برای اثبات یا رد هر یک از این نظریه ها وجود دارد.

افزایش وزن باعث افزایش وزن می شود؟

بهترین راه های بارداری برای کاهش وزن

هیچ کدام از راه های کنترل بارداری برای کاهش وزن طراحی نشده اند. اما اعتقاد بر این است که در برخی از این روش ها شانس کمتری برای افزایش وزن وجود دارد.

روش های بازدارنده

روش های بازدارنده مانند کندوم و دیافراگم به عنوان یک مانع برای جلوگیری از اسپرم عمل می کنند. این بدان معناست که آنها هیچ عنصری و هیچ راهی وجود ندارد که بر وزن تثثیر بگذرد. اما به خوبی سایر داروهای ضد بارداری عمل نمی کنند. سالیانه از هر ۱۰۰ نفر، ۱۸ تا ۲۸ نفر علی رغم استفاده از این روش برای جلوگیری از بارداری، باردار می شوند.

آی یو دی مسی

Iud مسی بدون هورمون است و از مس برای جلوگیری از رسیدن اسپرم به تخمک و لقاح استفاده می کند. همچنین بیش از ۹۹ درصد در آبیاری از بارداری است، می تواند تا ۱۰ سال دوام داشته باشد و حتی در صورت نیاز به آبیاری اضطراری از بارداری استفاده شود.

قرص های ترکیبی ضد بارداری

از آنجایی که اعتقاد بر این است که بالاترین سطح استروژن با افزایش وزن مرتب است، قرص حاوی دوز کمتر استروژن ممکن است کمک کنننده باشد. این قرص ها معمولاً به صورت ترکیبی هستند، به این معنی که حاوی استروژن و پروژسترون هستند.

از بارداری

آیا کنترل می تواند باعث کاهش وزن شود؟

هیچ راه حلی از بارداری برای کاهش وزن طراحی و یا ازنظر علم. با این دروسپیرنوان جه به عنوان جز پروژستی حال برخی از انواع قرص های ضدبارداری خوراکی وجود دارد، می تواند به عنوان یک مدر عمل کند. این معناست که ممکن است به دلیل آب کمتر باشد و این توهم را ایجاد کند که وزن آن کم شود.

نکاتی برای جلوگیری از افزایش وزن هنگام شروع کنترل بارداری

شروع یک سبک زندگی سالم می تواند وزن کمک کند. رژیم غذایی تغذیه، مصرف نوشیدنی کافی، فعالیت بدنی بیشتر و کاهش مصرف غذاهای شور، شیرین یا چرب می تواند کمک کننده باشد. البته با همه اینها هنوز ممکن است اضافه شود که یک عارضه جانبی موقت از احتباس آب است.

با مکمل های مناسب دوران بارداری آشنا شوید: مکمل بارداری پریناتووال وٌتا

با بارداری از بارداری چقدر وزن اضافه می شود؟

شواهد ملموس زیادی مبنی بر افزایش وزن از طریق کنترل بارداری وجود ندارد اما یک بررسی در سال ۲۰۱۶ که به طور متوسط، نشان می دهد که پروتئین قرص های حاوی مصرف می کنند، از ۶ یا ۱۲ ماه کمتر از ۲ وزن اضافه می کنند.

آیا با مصرف داروهای ضد بارداری وزن کم می شود؟

اگر اضافه وزن در پیگگیری از بارداری باشد، نتیجه آن در عرض چند ماه پس از توقف آن ناپدید می شود. با این حال، این احتمال نیز وجود دارد که تغییر وزن ربطی به روش های پیگگیری از بارداری نمی تواند باشد.

گردآورنده: طیبه رفیعی
منبع: healthline

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.