افزایش شگفت انگیز قیمت واحدهای مسکونی طرح ملی مسکن


محمدرضا صباغیان در تذکری خطاب به وزیر راه گفت: هنگام عقد قرارداد با متقاضیان در برنامه اقدام ملی مسکن، قیمت واحدهای مسکونی کمتر از قیمت فعلی بوده است، به عنوان مثال مبالغی حدود ۳۰۰ میلیون تومان در محل مورد نظر بوده است. اما اکنون این رقم به ۶۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

وی افزود: افرادی که در این طرح به دنبال مسکن هستند کم درآمد محسوب می شوند اما به آنها گفته شده که باید ماهیانه حدود ۴۰ میلیون تومان سپرده گذاری کنند.

نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه تصریح کرد: از وزیر راه می خواهیم که حداقل فاز دوم ساخت این آپارتمان ها یعنی فاز بعد از سختی کار را به خود مردم بسپارد تا همه بتوانند تکمیل کنند. واحد مربوطه طبق شرایط خودشان.

وی در بخشی دیگر از این ارتباط گفت: اگرچه برخی افراد بر اساس قوانین و مقررات اقدام به خرید خودرو کرده اند، اما این خودروها بیش از یک سال است که در گمرک هستند زیرا پیشنهاد می کنند به ازای هر خودروی وارداتی یک خودروی فرسوده از سیکل از .

صباغیان ادامه داد: نمایندگی ها نیز وارد این عرصه شده و اقدام به خرید خودروهای فرسوده کرده اند و با وجود اینکه قیمت هر کدام از این خودروها حدود ۴۰۰ میلیون تومان است، اما نمایندگی ها قیمت این خودروها را به ۱.۲ میلیارد تومان رسانده اند. وزیر راه به این موضوع رسیدگی کند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: خسارت سرمازدگی کشاورزان و باغداران پرداخت نشده است، هرچند وزارتخانه های زمین، راه و جهاد کشاورزی از این مناطق بازدید کرده اند اما هنوز پس از گذشت چندین ماه این خسارت ها پرداخت نشده است.

صباغیان تاکید کرد: اگر این خسارت به مردم پرداخت نشد اعلام کنند و در صورت پرداخت این خسارت هر چه سریعتر در دستور کار قرار گیرد.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.