افتتاح ۶ پروژه با وام ۱۴۹ میلیارد تومانی در هفته دولت


حسین یونسی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان از افتتاح ۶ پروژه با وام ۱۴۹ میلیارد تومانی به مناسبت هفته دولت خبر داد.

به گزارش صفحه اطلاع رسانی دیارمیرزا حسین یونسی، وی با تبریک هفته دولت و تجلیل از ایثارگران بویژه شهیدان رجایی و باهنر، اظهار داشت: در این هفته پربرکت ۶ پروژه شامل ۵ پروژه عمرانی (دولتی) و همچنین یک پروژه خصوصی وجود دارد. پروژه سرمایه گذاری بخش، در مجتمع بندری انزلی افتتاح می شود.

وی با بیان اینکه پروژه های حوزه عمرانی با وام ۱۲۵ میلیارد تومانی افتتاح می شود، خاطرنشان کرد: تکمیل ساخت باشگاه قایقرانی، لایروبی فاز اول تالاب انزلی، تعمیرات اساسی چمن ورزشی بندر و تامین آب شناورهای نیروگاه im Shore در مجتمع بندری انزلی و لایروبی بندر آستارا یکی از ۵ پروژه بخش دولتی خواهد بود.

مدیرکل بندر و دریانوردی استان گیلان در خصوص طرح سرمایه گذاری (بخش خصوصی) اظهار داشت: یکی از این طرح ها سیلوسازی ۵۰ هزار تن غلات با سرمایه گذاری ۲۳۷ میلیارد ریال و ایجاد فرصت شغلی برای ۳۰ نفر در بندر انزلی طی سال ۹۴ است. هفته دولت می تواند توسط بخش خصوصی افتتاح شود.

وی با بیان اینکه با افتتاح این ۶ پروژه با وام و سرمایه گذاری ۱۴۹ میلیارد تومانی برای ۲۳۶ نفر شغل ایجاد می شود، یادآور شد: در پروژه تکمیل ساخت باشگاه قایقرانی برای ۳۵ نفر لایروبی فاز اول تالاب انزلی ۲۶ نفره، تعمیرات اساسی چمن ورزشی بندر ۶۷ نفره و تامین برق ساحلی کشتی های پهلو گرفته در مجتمع بندری انزلی ۲۵ نفره و در پروژه لایروبی بندر آستارا برای ۵۳ نفر به صورت موقت و دائم مشغول به کار می شود.

مجتمع بندری انزلی به عنوان قدیمی ترین بندر تجاری کشور همواره قطب تجار و بازرگانان بوده و هم اکنون با ۱۷ پست اسکله، سالانه بیش از ۱۰ میلیون کالا قابل تخلیه و بارگیری است.

بندر آستارا همچنین اولین بندر خصوصی کشور است زیرا تنها بندر دارای مرزهای گمرکی، زمینی و آبی و دارای ۲ اسکله است.

شکاف
این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.