افتتاح مرکز جدید مراقبت، درمان و کاهش آسیب معتادان متجاهر در رشت


در پنجمین روز از هفته دولت مرکز جدید مراقبت، درمان و کاهش آسیب معتادان متجاهر رشت با حضور استاندار گیلان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا در پنجمین روز از هفته دولت ظهر امروز (یکشنبه) با حضور دکتر اسدالله عباسی فرماندار مرکز جدید ماده ۱۶ (مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان متجاهر در رشت افتتاح شد) را با وام بیش از سه میلیارد تومان دریافت کرد.
نماینده عالی دولت در گیلان در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مبارزه با مواد مخدر، اعتیاد را بلایی خواند که نه تنها امروز بلکه آینده کشور را نیز به خطر می اندازد و مبارزه با مواد مخدر داشت. که باید به صورت هدفمند ادامه یابد.
استاندار گیلان بر لزوم توجه و تعاملات بین بخشی گسترده برای کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از اعتیاد تاکید کرد و خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم برای مقابله با مواد مخدر و ساماندهی معتادان متجاهر برنامه مدونی دارد اما آنچه باید مورد توجه قرار گیرد استفاده از توان مردمی است. قدرت و عزمی جهادی در این مسیر است.
وی با اشاره به تاکید رئیس جمهور و دستور وزیر کشور مبنی بر جمع آوری معتادان متجاهر از معابر عمومی گفت: بر اساس توصیه های ارائه شده دستگاه های متولی باید تا پایان شهریورماه امسال نسبت به ساماندهی معتادان متجاهر اقدام کنند.
وی ساماندهی، درمان، اصلاح و آموزش معتادان متجاهر را تلاشی موثر برای ایمن سازی جامعه دانست و گفت: باید کارنامه قابل قبولی از خود در حوزه آسیب های اجتماعی داشته باشیم.
دکتر عباسی با اشاره به برنامه و اقدامات حمایتی استانداری گیلان در حوزه مبارزه با اعتیاد، خاطرنشان کرد: نه تنها ساماندهی معتادان متجاهر مورد توجه دولت فعلی است، بلکه توانمندسازی زندانیان و بازگشت آنان به کانون خانواده نیز یکی از مواردی است که سیاست های راهبردی که اجرای آن نیازمند هم افزایی مردم و مسئولان است.
وی با ابراز خرسندی از کاهش آسیب های اجتماعی و درمان معتادان متجاهر در استان گفت: در خصوص مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امیدواریم با حمایت و آموزش کارگزینی شاهد توانمندی و استقلال آنان باشیم. در جامعه .
استاندار گیلان با اشاره به لزوم توجه به تقویت آموزش فنی و حرفه ای زندانیان گفت: آموزش حرفه ای زندانیان و در عین حال اصلاح و تربیت آنان می تواند به بازگشت موفق آنان به جامعه کمک کند.
وی تصریح کرد: برای کاهش معضل اعتیاد، بودجه تحقیقاتی لازم نیز با مراجعه به متخصصان و دانشمندان در اختیار قرار گرفته بود.
دکتر عباسی تاکید کرد: از همه خیرین و سازمان های مردم نهاد تقاضا داریم برای اشتغال زایی و بازگشت اقشار آسیب پذیر به جامعه چشم به راه کمک و حمایت های لازم باشند.
استاندار گیلان در پایان از معتمدین شهرداری خواست با همکاری اعضای مرکز کنترل مواد مخدر استان نسبت به یافتن مکان های مناسب برای ساماندهی و درمان معتادان متجاهر اقدام کنند.

شکاف
این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.