اصول مراقبت از سالمند پس از عمل جراحی


گاهی اوقات افراد سالمند برای درمان و رهایی از یک بیماری خاص نیاز به انجام عمل جراحی دارند. در بسیاری از موارد ممکن است فرد پس از عمل جراحی (بزرگ یا کوچک) با لیست بالاتر از دستورات پزشکی و محدودیت های پیچیده ممکن شود و برای رعایت این موارد به کمک شخص دیگری نیاز داشته باشد. حضور یک پرستار حرفهای در کنار سالمند بعد از جراحی و در دوران نقاهت تاثیر شگرفی بر تسریع روند بهبود سالمند دارد و در نتیجه از عوارض ناخواسته است. در این مقاله به بررسی چند مورد از مهم‌ترین سالمندان از عمل جراحی و نقش پرستار سالمند در کاهش این مککلات پرداخته شده است:

مدیریت استفاده از داروها

فهرست عناوین :

استفاده از داروهایی که توسط پپک تجویز می‌شود باعث درد سالمند پس از انجام عمل جراحی می‌شود. در این شرایط سالمند نیاز به مصرف به‌موقع و دقیق تجویز شده دارد. مدیریت صحیح داروها برای سالمندی که به تاگگی تحت عمل جراحی قرار گرفته است و طاقت فرسا است. در این مواقع پرستار سالمند قادر خواهد بود برنامه ریزی دقیق نسبت به مدیریت داروهای سالمند شرایط را به وجود آورد که سالمند در موعد زمانی از داروهای خود استفاده کرده و سریعتر خود را به دست آورد سلامت.

داروهای اعلام شده از طرف پزشک باید به صورت متدوال متدوال %وسط سالمند دررگی شک

مراقبت از محل جراحی

گاهی اوقات ممکن است محل جراحت به موارد مختلف از عمل جراحی آسیب دیده یا سرباز کند. در این مواقع مشاهده قرمزی، گرمای غیرطبیعی، درد، تورم، درد یا تب می تواند نشانه هایی از عوارض جدی از عمل جراحی باشد. یکی از وظایف پرستار سالمند این است که با نظارت و مراقبت دقیق از محل جراحی نسبت به پاکسازی و تعویض پانسمانها اقدام کرده و به بهبود سریعتر زخم کمک کند.
یکی دیگر از اعضای خانواده پرستار در منزل این است که از جراحی فرصت بیشتری برای اقامت خواهد داشت و در این شرایط احتمال پارگی و آسیب محل جراحی به شدت کاهش پیدا خواهد کرد. یکی از خطرناک‌ترین جراحی‌ها که نیاز به مراقبت‌های تخصصی دارد دیسک کمر است که در سالمندان این جراحی رایج است. در مقاله اصول نگهداری بعد از عمل جراحی دیسک کمر راجع به نگهداری از افراد پس از جراحی دیسک کمر کرده ایم.

بیماری از بیماری ذات‌الریه

خس از انواع خاص آن جراحی، برخی از افراد باید تمرینات ویژه ای انجام دهند که برای سلامت و تقویت ریه ها ضروری است. این تمرینات به گونه ای طراحی شده اند که بیمار با انجام فعالیت هایی مانند سرفه، چرخش و چشم به بازیابی و تقویت ریه ها کمک خواهد کرد. بسیاری از سالمندان در طول انجام این تمرینات بهشدت نگران باز شدن بخیه های خارجی یا پاره شدن بخیه های داخلی هستند و ممکن است به صورت کلی از انجام این تمرین ها صرف نظر کنند که این موضوع با عواقب بدتری همراه است. در این شرایطی که باید از رپبانی یک پرستار سالمند پایبندی و ادامه تمرینات تنفسی را برای سالمند آسانتر راهنمایی کند.

کمک به انجام فعالیت های فیزیکی

لازم است سالمندان س از جراحی بهمحض اجازه پپکک معالج، فعالیت های بدنی خود را از سر گیرنده. فعالیت هایی مانند پیاده روی، نشستن و چرخیدن در تخت برای شروع فعالیت های فیزیکی کافی است و برای جلوگیری از مشکلات مانند ایبوست، لخته شدن خون و ذاتالریه کمک کند. در همین راستا، پرستار بیمار با آزمایشات پزشک برای انجام فعالیت های لازم به سالمند کمک خواهد کرد و احتمال انجام حرکات اشتباه و عوارض ناخواسته را به حداقل خواهد رساند.

تهیه رژیم غذایی سالم

معمولاً لازم است پس از انجام جراحی از یک رژیم غذایی ویدگه تبعی از این رژیم غذایی به استفاده از روند بهبودی و کمک به جلوگیری از یبوست سالمند خواهد کرد. بسیاری از سالمندان ممکن است برای انجام عمل جراحی با کاهش اشتها مواجه شوند و به غذا خوردن نشوند. در این شرایط پرستار سالمند با تهیه غذاهای سالم و مقوی به حرکت اشتها، بازیابی سلامت و تقویت بنیه سالمند کمک خواهد کرد.

تغذیه سالم پس از عمل جراحی

کمک به حمل و نقل سالمند

معمولا لازم است سالمندی که تحت عمل جراحی قرار گرفته است در فواصل زمانی معین، برای انجام معاینات دورهای به مراکک درمانی مراجعه کند. تمام سالمندی که بهتاگگی تحت جراحی قرار گرفته است تا چند هفته قادر به رانندگی نخواهد بود. در این شرایط پرستار سالمند با به منظور گرفتن مسئولیت رانندگی و حمل و نقل بیمار نقشی در کاهش استرس سالمند خواهد داشت. از سویی پرستار سالمند با انجام فعالیت هایی مانند خرید مواد غذایی موردنیاز یا تهیه داروهای سالمند فرصتی آرامبخش برای آرامش و بهبود سالمند را فراهم می آورد.

فعالیت های فعال سالمند پس از عمل

در مواردی که شما به مراقبت های مختلف از سالمند خود را می توانید پس از عمل جراحی می توانید از خدمات پرستار سالمند در منزل شرکت سلامت اول استفاده کنید. پرستاران سالمند در این مرکز با انجام وظایفی مانند تعویض پانسمان، نظارت بر علائم حیاتی، تهیه غذا، انجام امور منزل و غیره فرصت آرامش و بهبود را پس از جراحی برای سالمند فراهم می آورند.

نشانه های عفوت بدن سالم پس از عمل جراحی

معمولاً افراد سالمی که تحت عمل جراحی قرار می گیرند، ممکن است بیشتر مورد حمله قرار گیرند. افراد سالم به دلیل ضعیف بودن سیستم ایمنی نسبت به میکروب های مقاومت دیرررد. از سویی دیگر افراد سالم به دلیل استفاده از داروهای مورد استفاده از داروهایی هستند که ممکن است باعث کاهش مقاومت بدن نسبت به عوامل خارجی شود. مهمترین نشانه های بدن پس از عمل جراحی شامل موارد زیر است:

 • علائم مانند تب و لرز
 • قرمزی،م،درد،بیماری یا تورم از محل جراحی
 • حالت تهوع یا استفراغ
 • دردی که با دارو بهتر نمی شود
 • سرفه، درد قفسه سینه یا مشکل در مشکل
 • سرفه کردن همراه با مخاط زرد، سبز یا خونی
 • درد یا تورم در پاها

مراقبت از محل زخم پس از عمل جراحی سالمند

 1. رعایت نکات مراقبتی و بهداشتی بر طبق دستور پزشک
 2. خشک و تمیز نگه داشتن محل عمل و پاسمان ها
 3. درمان و ضدعفونی دست ها قبل از تمیز کردن محل جراحی یا تعویض پانسمان.
 4. مصرف به موقع داروها دستور پزشک
 5. از رژیم غذایی سالم و مغذی استفاده کنید
 6. خودداری از مصرف سیگار
 7. عدم استفاده از خودسرانه از پماد یا داروی دیگر در محل جراحی بدون دستور پز

منبع: belvederehealthservices.com

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.