از اواسط سال آینده، خودروی اقتصادی با نام Premium Economy وارد بازار خواهد شد


وزیر صامت از تولید و تحویل چند خودروی جدید به بازار تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: خودروهای اقتصادی از اواسط سال آینده وارد بازار می شوند.

تهران – اختازبرتر – ۰۳ شهریور ۱۴۰۱

به گزارش ایرنا، سید رضا فاطمی امین در حاشیه مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه تحول صنعت خودرو کشور گفت: شرکت های خودروسازی مذاکرات خود را با خودروسازان خارجی آغاز کرده اند اما بدون توجه به مذاکرات و تحریم ها، البته برنامه های خود را پیش می بریم. برداشته شدن تحریم ها صنعت را آسان می کند، اما برنامه ما وابسته به تحریم نیست. روند ما در صنعت خودرو در حال رشد است. در صنایع مختلف، از قطعه سازان گرفته تا شرکت های دانش بنیان، همه در حال ارتقا هستند. هم افزایی بین شرکت ها برای اولین بار در این صنعت پدید آمده است و قطعه سازان و خودروسازان ما برنامه های تولید مشترکی دارند.

ویز صمت با بیان اینکه امروز برخی از محصولات جدید ارائه شد که برخی از آنها امسال و تعدادی نیز در سال آینده تولید می شود، بیان کرد: در کشورهای دیگر با تحریم صنعت خودرو تعطیل شد اما همانطور که گفته شد این اتفاق در این بخش رخ داد. ماشین ما اتفاق نیفتاد. تولید یک خودروی کوچک از ابتدای طراحی تا عرضه به بازار حداقل ۱۸ ماه زمان می برد. در نمایشگاه امروز چند خودروی کم مصرف به نمایش گذاشته شد که طبق برنامه اعلام شده از سوی شرکت های خودروسازی، از اواسط سال آینده وارد بازار می شوند.

وی در خصوص امضای تفاهم نامه هایی بین خودروسازان و قطعه سازان در نمایشگاه بین المللی گفت: انعقاد چنین تفاهم نامه ای در راستای ایجاد ساختارهای مشترک بسیار موثر است و حتی می تواند هزینه تولید خودرو را کاهش دهد. یکی از نکات قابل توجه این نمایشگاه، همکاری شرکت های خودروسازی و قطعه سازی است. چه با شرکت خودروسازی تویوتا مذاکره شده باشد یا نه، وزارت حفاظت اطلاعات با تویوتا مذاکره نکرده است، شرکت ها اجازه دارند با تویوتا مذاکره کنند زیرا وزارت حفاظت اطلاعات در حوزه واردات و واردات دخالتی ندارد. شرکت های ایرانی مذاکره می کنند.

تولید یک خودرو از ابتدای طراحی حداقل ۱۸ ماه طول می کشد تا عرضه شود. نمایشگاه امروز تعدادی از خودروهای کم مصرف را به نمایش گذاشت که طبق برنامه اعلام شده از سوی خودروسازان قرار است اواسط سال آینده وارد بازار شوند.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.