ارسال پیامک مالیاتی به ۱۷۸۶ پزشکان پیش فرض – اقتصاد برتر


ثبت نام کارتخوان 14000 پزشک در سامانه کنترل
اقتصاد برتر

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به استقبال بالای سامانه افشاگری این سازمان و دریافت آمار قابل توجهی از فرار مالیاتی، از ارسال پیامک به ۱۷۸۶ پزشک متخلف پس از افشای فرار مالیاتی خبر داد.

تهران – اختازبرتر – ۲۴ آبان ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از سازمان امور مالیاتی، داود منظور با اشاره به اینکه مبارزه با فرار مالیاتی یکی از مهمترین برنامه های نظام مالیاتی است، گفت: ایجاد سامانه گزارشگری فرار مالیاتی در اجرای نظام مالیاتی. طرح افشاگری سازمان تاکنون با استقبال بالایی از سوی شهروندان مواجه شده است: طی هفت ماهه سال جاری گزارش های مردمی قابل توجهی مبنی بر فرار مالیاتی یا موارد دیگر به این سامانه ارسال شده است.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: گزارش های ارسالی عمدتاً مربوط به عدم استفاده صاحبان مشاغل به ویژه پزشکان و دندانپزشکان از دستگاه های کارت خوان بوده و ارسال برخی گزارش ها و موارد تخلف ماموران مالیاتی از دیگر موضوعات این محبوبیت بوده است. گزارش ها. اکثر گزارشات عدم استفاده از کارتخوان توسط صاحبان مشاغل به سامانه افشاگر سازمان ارائه شده است و بیش از نیمی از این گزارش ها مربوط به عدم استفاده پزشکان و دندانپزشکان از کارتخوان است.

منظور اضافه کرد: پس از بررسی میدانی و سایر اقدامات قانونی از جمله رسیدگی به تراکنش های بانکی و کشف فرار مالیاتی، برای یک هزار و ۷۸۶ پزشک متخلف پیامک ارسال شد و اخطارهای لازم برای عدم استفاده از دستگاه کارتخوان داده شد. علاوه بر این، زمانی که مالیات دهندگان جدید شناسایی شده و مالیات های جدید دریافت می شود، به خبرنگاران فرار مالیاتی پاداش داده می شود.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.