احراز صلاحیت بیش از ۲۳۰۰۰ نفر در آموزشکده فنی و حرفه ای آزاد خوزستان


مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان از آموزش بیش از ۲۳ هزار نفر در آموزشکده آزاد فنی و حرفه ای استان خبر داد.

جلیل بیت مشعلی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان گفت: در شش ماهه نخست امسال ۲۳ هزار و ۳۹۴ نفر دوره معادل ۵ میلیون و ۸ هزار و ۱۶۴ ساعت آموزش تخصصی در حوزه های خدماتی، صنعتی، فرهنگی، هنری و کشاورزی دیده اند. بخش ها

وی می گوید: این رشته های کار آموزی در ۳۵ حوزه آموزشی از جمله مکانیک خودرو، الکترونیک، اداری، بهداشت و ایمنی، صنعت چاپ، صنایع دستی، صنایع غذایی، عمران، مخابرات، هنرهای زیبا و … در قالب ۳۸۳ به متقاضیان ارائه شد. حرفه های واجد شرایط .

بیت مشعلی گفت: در خوزستان ۸۹۵ آموزشگاه آزاد با مجوز رسمی از اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان فعالیت مهارتی دارند که ۲۸۶ آموزشگاه دو منظوره، ۵۴۷ آموزشگاه خواهران و ۶۲ آموزشگاه آزاد برادران بر اساس تعرفه ایجاد کرد که برای گروه های هدف آموزش ارائه می دهد.

به گفته وی، با توجه به برنامه صدور مجوز حداکثر سه روزه آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد و تسهیل مراحل توسعه کسب و کار برای ارتقای کمی و کیفی آموزش فنی و حرفه ای، افراد واجد شرایط می توانند از این طرح برای ایجاد تسهیلات کارآموزی رایگان استفاده کنند. و سرمایه گذاری در صلاحیت

بیت مشعلی گفت: در این مدت ۲۹۸ جواز تاسیس مدارس آزاد و ۲۰۶ جواز تاسیس مدارس آزاد و ۲۸۳ موافقت نامه صادر شده است.

بیت مشعلی می گوید: متقاضیان برای ثبت درخواست تاسیس آموزشکده فنی و حرفه ای آزاد به پورتال سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور یا سایت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان مراجعه کنند.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.