احتمال قطعی آب در ماهشهر و بندر امام خمینی (ره)


معاون بهره برداری شرکت آب جنوب شرق خوزستان با اشاره به احتمال قطعی آب در برخی مناطق به دلیل قطعی برق از شهروندان ماهشهر و بندر امام (ره) خواست نسبت به صرفه جویی در مصرف آب و حفظ آب مورد نیاز خود اقدام کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی سازمان آب و برق خوزستان، سید بهرام یوسف پور افزود: وزش باد شدید در منطقه منصوری ۱ (۵۰ کیلومتری ماهشهر) باعث ریزش تیرهای برق فشار قوی در آن منطقه و همراه با آن قدرت پمپاژ منصوری ۱ شد. ایستگاه نیز تعطیل شد. .

وی افزود: در حال حاضر گروه های تعمیر و بهره برداری این شرکت با همکاری گروه های برق منطقه ای در حال رفع قطعی برق هستند که با توجه به شرایط جوی منطقه زمان بر است.

یوسف پور افزود: ایستگاه پمپاژ منصوری ۱ وظیفه تقویت فشار آبی را بر عهده دارد که در حال لوله کشی به مناطق جنوب شرق خوزستان است و هم اکنون به دلیل قطعی برق از دیزل ژنراتور برای تامین برق مورد نیاز استفاده می شود.

معاون بهره برداری شرکت آب جنوب شرق ادامه داد: در حال حاضر با حداقل ظرفیت آبرسانی به مناطق مورد نظر آب رسانی می کنیم، اما در صورت تمدید زمان اتصال برق، احتمال قطعی آب در ماهشهر و بندر امام خمینی (ره) وجود دارد. RA) مناطقی از این جهت ساکنان این منطقه باید همزمان در مصرف آب و صرفه جویی در مصرف آب صرفه جویی کنند.

بر اساس این گزارش، پس از وقوع پدیده بادهای موسمی شامگاه شنبه، طوفان، رعد و برق و گرد و خاک شدید برخی شهرهای خوزستان را درنوردید.

۲ نفر بر اثر صاعقه در هفتکل و باغملک جان باختند. همچنین بارش شدید باران ۳۱ راه روستایی را مسدود کرده و در برخی شهرها خسارت وارد کرده است. هواشناسی پیش‌بینی کرده است که برخی مناطق خوزستان امروز یکشنبه در معرض پدیده بادهای موسمی قرار گیرد.

بادهای موسمی نسیم های قوی دریایی هستند، به ویژه در جنوب آسیا و بخش هایی از آفریقا که حدود ۶ ماه از سال از شمال شرق و ۶ ماه دیگر از جنوب غربی می وزد.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.