احتمال طغیان در حاشیه رودخانه های گیلان/ مردم از رودخانه ها دوری کنند


امیر مرادی در خصوص اخطار زرد هواشناسی گیلان اظهار کرد: بر اساس پیش بینی ها امروز و فردا احتمال آبگرفتگی در استان گیلان وجود دارد.

وی به تمامی شهروندان گیلانی و مسافران شهری و روستایی استان هشدار داد تا دو روز آینده از حاشیه رودخانه های فصلی و کوه نوردی خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان افزود: بر اساس پیش بینی ها با ورود سامانه جدید بارشی به استان از ظهر یکشنبه تا دوشنبه، احتمال آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه های فصلی و رعد و برق و احتمال سیل وجود دارد. خسارت محصولات کشاورزی در گیلان وجود دارد.

وی برای تسریع در لایروبی برخی پل ها و رودخانه های گیلان تاکید کرد: مسئولان استانی و شهرستانی در دستگاه های اجرایی، خدماتی و امدادی دستور آمادگی لازم را برای استقرار تیم های واکنش در مناطق خطرناک استان برای جلوگیری از وقوع بحران احتمالی سیل داده اند. این هفته کار کن

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: این سامانه علاوه بر مناطق کوهستانی در جلگه های استان در روزهای یکشنبه و دوشنبه فعالیت چشمگیری دارد.
منبع: ادامه مطلب

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.