اثر زردچوبه بر ریفلاکس معده چیست ؟ زردچوبه و خواص آن


اثر زردچوبه بر ریفلاکس معده :

هزاران سال است که از زردچوبه به عنوان داروی جایگگین برای ریفلاکس معده استفاده می شود. زردچوبه آدویه ای است که از گیاه زردچوبه تهیه می شود. این ماده معمولاً در آسیایی استفاده می شود. زردچوبه معمولاً برای مواردی مانند کاهش درد و تههاب مانند آرتروز شمۈد شمستد. این ماده همچنین برای تب یونجه، افسردگی، کلسترول بالا، نوعی بیماری بیماری و خارش استفاده می شود. هر چند از افراد از زردچوبه برای افزایش حافظه، بیماری سوزش معده، استرس و بسیاری از بیماری های دیگر استفاده می شود. در این مقاله به بررسی اثر زردچوبه بر ریفلاکس معده می پردازیم .

ریفلاکس اسید زمانی اتفاق می افتد که معده فرد به سمت مری یا لوله غذا برگردد.یک ترکیب فعال زیستی در زردچوبه، به نام کورکومین، ممکن است بر روی سیستم هضم اثر بگذارد.اگرچه شواهد حاکی از آن است که این داروی طبیعی ریفل اسید است. را تسکین می دهد، آزمایش های بالینی کمی برای اثبات این ادعاها وجود دارد.

اثر زردچوبه بر ریفلاکس معده
اثر زردچوبه بر ریفلاکس معده

اثر زردچوبه بر ریفلاکس معده چگونه است ؟

زردچوبه از سلول های مخاطی مری در برابر آسیب اسید معده محافظت می کند. ترکیبی از کورکومین در زردچوس ه اسر. با این حال، بررسی باید مطالعات بیشتری را در مقایسه با اثری کورکومین با درمان های بالینی انجام دهند. وقتی فرد دچار ریفلاکس اسید می شود، معده او که شامل مواد خوراکی است، به سمت چپ و مری حرکت می کند. این مایعات حاوی اسید کلریدریک است که باعث تحریک و مخاط مری وی ش. صبح بخیر

مجموعه زردچوبه چیست؟

زردچوبه غنی از ترکیبات ضد حساسیت و مخالفان است. زردچوبه به عنوان یک درمان جایگزین برای مککلات دستگاه گوارش شناخته شده است.کورمین فعال ترین ماده تکک دهنده زردچوبه است. دارای خواص ضد سرطانی، ضد باکتریایی و ضد سرطانی است. در طب سنتی چینی، از زردچوبه برای تسکین درد آرتروز و تنظیم قاعدی اسدتفس.ادتفس همچنین برای بهبود هضم و عملکرد قابل استفاده است.

زردچوبه به عنوان درمانی جایگگین برای سوزش معده، و زخم معده شناخته شده است.فعال ترین ماده زردچوبه کورکومین نام دارد. کورکومین یک آنتی اکسیدان پلی فنول است که دارای ضد ویروسی، ضد باکتریایی و ضد سرطانی است.

نحوه استفاده از زردچوبه برای ریفلاکس اسید_

اثر زردچوبه بر ریفلاکس معده

قبل از استفاده از زردچوبه به عنوان درمانی برای ریفلاکس اسید، فرد باید علائم خود را با پپک در میان بگذارد. می توان به روش های مختلف از زردچوبه استفاده کرد .. بسیاری از فروشگاه های مواد غذایی آن را به صورت پودر به فروش می رساند، که می توان آن را به وعده های غذایی اضافه کرد یا با آب جوشانده ترکیب کرد و چای زردچوبه درست کرد. . روش دیگر آسیاب می کند ساقه های خشک شده چوبه است.افرادی که طعم پودر زردچوبه را دوست ندارد یا نمی تواند آن را در فروشگاه پیدا کند، می تواند جای آن را از مکمل های دارویی زردچوبه استفاده کند.ترکیب زردچوبه با فلفل سیاه به جذب بیشتر. کورکومین کمک می کند، که به نوبه خود می توان فواید سلامتی آن را تقوید کرد. فلفل سیاه حاوی پیپرین است، ترکیبی که به ایجاد ثبات کورکومین کمک می کند تا بدن آن را قبل از تجزیه ذذب کند.

زردچوبه و خطرات آن

قبل از مصرف زردچوبه برای ریفلاکس اسید، فرد باید با پپکک خود در مورد خطرات احتمالی سلامتی صحبت کند، که شامل موارد زیر است:

 • مصرف زیاد زردچوبه می تواند به عوارضی مانند سردرد و اسهال شود.
 • کسانی که ثابت سنگ تمام می شوند باید در مصرف زردچوبه مراعات کنند .. وقتی که زردچوبه در بدن تجزیه می شود، اگزالات آزاد می شود و سطح بالای اگزالات ممکن است به تشکیل سنگ کلیه منجر شود.
 • افراد مبتلا به بیماری سلیاک یا عدم تحمل گلوتن باید هنگام خرید پودر زردچوبه مراقبت کنند. برخی از تولید کننده ها می توانند پودر را با مواد پرکننده کننده پرکننده پایه دلو .
 • زردچوبه یک ضد انعقاد است. به همین دلیل، می تواند با داروهایی که روی لخته شدن خون تثیر می شود، مانند آسپرین و وارفارین تداخل ایجاد کند. مصرفی که از این داروها استفاده می‌کند و زردچوبه می‌تواند به راحتی قابل استفاده باشد و داشته باشد، به همین دلیل است که این افراد از مصرف زردچوبه باید با پزشک خود تصمیم بگیرند.

روش های غیر دارویی برای کاهش ریفلاکس اسید

موادی که ریفلاکس اسید یا ریفلاکس مکر دارند، می توانند روش زندگی را برای کاهش عوارض از جاهش علائم از تنظیم کننده های تنظیم کننده مصرف کنند. رژیم غذایی و کنترل وزن بدن با افزایش سطح فعالیت بدنی نیز می تواند به کنننده کمک کند.

رژیم غذایی صحیح درمان در درمان اکس معده
رژیم غذایی صحیح درمان در درمان اکس معده

رژیم غذایی

ایجاد تغییرات در رژیم غذایی ممکن است علائم ریفلاکس اسید را کاهش دهد. محدود کردن یا از بین بردن برخی غذاها و نوشیدنی ها، از جمله:

 • غذاهای اسیدی
 • شکلات
 • غذاهای پرچرب
 • نوشیدنی های کافئین دار، مانند قهوه و چای
 • نعناع
 • غذاهای آدویه دار
 • مشروبات الکلی

درمان های استاندارد برای کاهش ریفلاکس اسید

ممکن است برای برخی از افراد مبتلا به ریفلاکس اسید نامناشداش. مشاور با پزشک از روش های استفاده زیر:

 • آنتی اسیدها: فرد می تواند برای رفع سوزش معده از آنتی اسید استفاده کند. آنتی اسیدها برای علائم خفیف مناسب هستند و نباید آنها را هر روز مصر ڵرد عوارض جانبی ممکن است شامل اسهال یا یبوست باشد.
 • توانایی های پمپ پروتون (PPI) PPI میزان اسید معده را می دهد و می تواند پوشش مری را بهبود بخشد.
 • مسدود کننده های H2: زمانی که فرد از مسدود شدن کنننده های H2 استفاده می کند، باعث کاهش تولید اسید معده می شود. این داروها همچنین ممکن است به بهبود وضعیت مری کمک کنند.

خلاصه مقاله اثر زردچوبه بر ریفلاکس معده :

زردچوبه آدویه ای است که حاوی کورکومین است. این ترکیب بسیار سلامتی دارد، از جمله کاهش عوارض ریفلاکس معده. دارای شواهد محدودی وجود دارد که نشان از اثر زردچوبه بر ریفلاکس معده می دهد, اما ارزش امتحان کردن را دارد .با حال، مطالعات کافی برای تاثیر زردچوبه به عنوان یک درمان ریفلاکس اسید وجود ندارد. در نتیجه، که ریفلاکس اسید را تجربه می کند، علائم و گگینه های درمانی خود را با پپک در میان می گذارند.

منابع نوشته :

https://www.medicalnewstoday.com/articles/is-turmeric-good-for-acid-reflux#summary

https://www.sehat.com/is-turmeric-good-for-acid-reflux

https://www.healthline.com/health/digestive-health/turmeric-acid-reflux#takeaway

https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-662/turmeric

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.