آمار جالب ازدواج و طلاق در کشور


به گزارش همشهری آنلاین، بر اساس آمار سازمان ثبت احوال کشور، از مجموع ۱۴۲ هزار و ۲۹۸ ازدواج ثبت شده در بهار امسال، ۵۲ هزار و ۱۵۵ واقعه ازدواج در فروردین ماه، ۴۴ هزار و ۵۵۶ واقعه در اردیبهشت و ۴۵ هزار و ۵۸۷ واقعه در خرداد ماه به وقوع پیوسته است.

همچنین از مجموع ازدواج های ثبت شده در کشور در سه ماهه نخست امسال، بیشترین ازدواج مربوط به استان های تهران با ۱۶ هزار و ۲۲۵ واقعه، خراسان رضوی با ۱۲ هزار و ۴۰۱ واقعه و خوزستان با ۱۰ هزار و ۹۳۹ واقعه است.

در عین حال کمترین ازدواج ثبت شده در کشور مربوط به استان های سمنان با ۸۱۸ ازدواج، ایلام با هزار و ۳۷ ازدواج و یزد با هزار و ۵۱۵ ازدواج بوده است.

بر اساس آمار سازمان ثبت احوال کشور، در بهار امسال ۴۴ هزار و ۱۵۹ مورد طلاق به ثبت رسیده که از این تعداد ۱۲ هزار و ۹۸ فقره در فروردین ماه، ۱۵ هزار و ۳۲۴ فقره طلاق در اردیبهشت ماه و ۱۶ هزار و ۷۳۷ مورد طلاق در خرداد ماه به ثبت رسیده است.

از مجموع ۴۴ هزار و ۱۵۹ طلاق ثبت شده در کشور در بهار ۱۴۰۱، کمترین طلاق در استان های کهگیلویه و بویراحمد با ۲۴۵ مورد، ایلام با ۲۴۹ واقعه و سمنان با ۳۳۷ مورد بوده است.

همچنین بر اساس گزارش آمار کشور از وضعیت احوال کشور، بیشترین طلاق ثبت شده در کشور در استان های تهران با هفت هزار و ۹۲۶ مورد، خراسان رضوی با ۴ هزار و ۸۰۹ مورد و فارس با ۲ هزار و ۵۲۵ مورد بوده است.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.