آغاز مسابقات جهانی تیراندازی نظامی ۲۰۲۲ یزد


مسابقات بین المللی تیراندازی ۲۰۲۲ با حضور تک تیراندازان هفت کشور از شب گذشته در یزد آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز یزد، ۸ تیم برتر از ۷ کشور جهان شامل روسیه، چین، بلاروس، ازبکستان، آذربایجان، زیمبابوه و دو تیم برتر نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به نمایندگی از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران حضور دارند. در این دور از مسابقات تک تیرانداز.

این مسابقات به همت نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار می شود، شرکت کنندگان در این مسابقات در پادگان شهید صدوقی یزد مستقر هستند و از امروز مسابقات خود را به طور رسمی آغاز می کنند.

مراسم افتتاحیه این مسابقات در پادگان شهید صدوقی یزد برگزار شد.

این مسابقات برای اولین بار به میزبانی کشورمان برگزار می شود و قوی ترین ارتش های جهان در رشته رزم زمینی به مصاف هم می روند.

مراسم افتتاحیه این مسابقات با حضور سردار خاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه و جمعی از فرماندهان سپاه از استان های مختلف برگزار می شود.

فرماندهان ارشد سپاه هم اکنون نظاره گر رژه شرکت کنندگان در این مسابقات هستند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم افتتاحیه این مسابقات گفت: ایجاد و تقویت صلح و دوستی مهمترین هدف و رویکرد مسابقات بین المللی تک تیرانداز نیروهای ویژه است.

سردار پاکپور تبادل توان نظامی کشورهای مختلف و تقویت همکاری های نظامی را از اهداف بعدی این المپیک نظامی در راستای ایجاد صلح و امنیت پایدار در منطقه و جهان دانست.

وی افزود: امیدواریم با توجه به اهداف و برنامه ریزی ها شاهد شکل گیری مسابقات سازنده و تحقق اهداف این مسابقات باشیم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه ارتقای سطح دوستی و تقویت برادرانه کشورهای اسلامی را نقطه عطف این مسابقات نظامی دانست و خاطرنشان کرد: نیروی زمینی سپاه افتخار میزبانی این مسابقات را دارد.

سردار پاکپور افزود: جمهوری اسلامی ایران علاوه بر این مسابقات میزبان مسابقات پهپاد و غواصی عمیق نیز خواهد بود که به همت سازمان هوافضای سپاه و نیروی دریایی ارتش برگزار می شود.

معاون تربیت و آموزش نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سربازان منتخب برای شرکت در این مسابقات تا ۱۴ شهریور در مسابقات انفرادی، زوجی و گروهی به رقابت خواهند پرداخت.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.