آشنا با خواص آجیل


آیل ها منابع خوبی از پرورش، سلامتی، فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی هستند. خواص آجیل، وزن بدن را تنظیم می کنند زیرا آنها را به طور کامل جذب نمی کنند. آجیل ها جذب موادمغذی را تنظیم کرده و به سوزاندن آنری کمک می کنند. مغغها دانه ها حاوی وای غیراشباع و سایر موادمغذی هستند که حفاظتی را در برابر بیماری های دارویی می کنند. رژیم غذایی سالم، خوردن ۱۰ گرم مغغ در اکثر روزهای هفته به بخشی از یک رژیم غذایی سالم برای بزرگسالان توصیه می شود.

خواص آجیل چیست؟

تحقیقات نشان می دهد که گنجاندن مغزها در رژیم غذایی سالم به تنظیم وزن کمک کرده و می توان از بیماری های مزمن (مثل بیماری قلبی و انرژی) جلوگیری کرد. تحقیقات درباره دانه‌ها محدود و اندک شده است اما می‌توان آن را مصرف کرد که مواد مغذی را بدل می‌کند، مزیت‌های فراوانی برای سلامتی دارد.

انواع مغزها

مغغ، میوه خک و ساده ای است که از یک یا دو هسته ای درون یک پوست سخت تککیل شده است. مغزها شامل: بادام، مغزهای برزیلی، بادام هندی، فندق، گردو، مغز کاس، پس

خواص آجیل

انواع دانه ها

میزان موجود در دانه ها مواد مغزهاست. انواع گوناگونی دارند که شامل: تخمه کدو حلوایی، دانه کتان، کنجد، دانه خشک، تخمه گل آفتابگردان، دانه اسفرزه، دانه چیا.

فواید و خواص آجیل ها

اکثر مغغها از مواد مغذی مشابهی مانند پرورش دهنده، وربوهیدرات و مشاهده می کنند اما انواع مغغذها ممکن است از ریزمغذی های متفاوتی برخوردار باشند. هر مغز گرم حاوی مقداری انرژی است. مغزها دارای مونوغیراشباع (اکثر مغزها) و عوارض غیراشباع (عمدتا گردو) هستند و دارای گیاهان کمترینی هستند و منابع خوبی از پرورش می‌شوند که می‌توانند برای حیواناتی که می‌توانند از آنها استفاده کنند. برخی مغغها غنی از آمینواسید آرژنین هستند که خون و شریان ها را سالم نگه می دارند.
مغغها فاقد کلسترول بوده اند و سرشار از فیبر و مواد شیمیایی گیای هستند که بر خلاف آنها عمل می کنند. مغغها حاوی ویتامین های E، B6، نیاسین و فولات و مواد معدنی اعم از منیزیم، روی، آهن، کلسیم، مس، سلنیوم، فسفر و پتاسیم هستند.

باز بوی عید و خوراکی های نوروزی: طرز تهیه شیرینی عید در خانه

فواید و مزیت های دانه ها

اکثر دانه ها پروتئین مغغها غنی از پرورش، سالم و فیبر، مواد معدنی اعم از منیزیم، پتاسیم، کلسیم، آهن و روی ویتامین های B1، B2، B3 و E هستند. دانه های روغنی حاوی آنتی اکسیدان هستند که از فاسد شدن چهره ها می شوند. بدلیل اینکه مغها و دانه ها حاوی موادمغذی هستند، مزیت ها و فواید زیادی برای سلامتی دارند که از جمله می توان به ملارد زیر اشاره کرد:

  • کمک به حفظ و نگهداری وزن

  • خطر ابتلا به بیماری قلبی

  • خطر تهدید به بررسی

مغزها، دانه ها و مدیریت وزن

با آن مغزها در رژیم غذایی با هدف کاهش وزن، نشان داده شد که مغزها کاهش وزن و از بین بردن را در منطقه شکم تقویت می کنند. دریافت شده است. بنابراین مغزها باید بخشی از یک رژیم غذایی سالم باشند. رژیم غذایی استرالیا، خوردن ۳۰ گرم مغغ را در اکثر روزهای هفته توصیه می کنید.
خوردن آجیل مزیت های فراوانی دارد که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

جذب عضو موجود در مغزها به طور کامل جذب بدن نمی شود. وقتی کمتری جذب بدن می شود، انرژی کمتری از مغزها نیز جذب می شود.

گرسنگی و سیری احساس: مغزها به سرکوب گرسنگی کمک می کنند. درنتیجه باعث جذب موادغذایی کمتر می شود. این اثر بدلیل پرورش، درمان و فیبر در مغزهاست.

مصرف انرژی: تحقیقات نشان می دهد که مغغها می توانند مقدار انرژی را افزایش دهند که مصرف می کند. انرژی که بعد از یک وعده غذایی حاوی مغز مصرف می شود، منبعی است. این معناست که ما انرژی را بیشتر مصرف کنیم و کمتری رها کنیم. اثر دانه ها بر وزن بدن به طور خاص در مورد تحقیق قرار نگرفته است اما این اثر ممکن است اثر مغزهاست زیرا مغزها دارای سلامت، سالم و فیبر هستند.

آجیل ها و خطر ابتلا به بیماری قلبی

گنجاندن آجیل ها در رژیم غذایی با کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی ارتبر د. منابع مغزها دارای بالاترین هستند اما از سلامتی برخوردارند (مثل دریافت های مونوغیراشباع و پلی غیراشباع) بوده اند و دارای کمترین اشباع و ناسالم هستند. همین ترکیب های خوب در مغز باعث می شود تا قلب سالم حفظ شود. این کاهش به کلسترول LDL (معروف به کلسترول بد) در بدن کمک می کند. کلسترول LDL می تواند باعث تککیل لخته (رسوبات رفتن) در شریان شود که این می تواند خطر ابتلا به بیماری مزمن قلبی را افزایش دهد. مغغها به حفظ سلامت سلامت خون و فشار خون (از طریق آرژنین و کاهش مصرف بدن در بدن کمک می کنند زیرا مغغها از آنتی اکسیدان هستند.

خواص آجیل

چگونه مغزها و دانه ها را در رژیم غذایی بگنجانیم؟

انواع مغغها از نظر مقدار ویتامین و موادمعدنی اندکی متفاوت هستند از همینواع خوردن انواع مغها، سطوح موادمغذی را در بدنتان افزایش خواهد داد.
در زیر به نکاتی درباره گنجاندن مغزها و دانه ها در غذا خوردن ،شاره م::نیگ

  • بجای خوردن اسنکهایی مثل بیسکوئیت یا یک تکه کیک، یک مشت مغغهای خام یا بودیده بخورید.

  • مغزها و دانه ها را با غذاهای کم مصرف کنید. این روش خوبی برای تقویت غذای گیاهی مثل غذاهای آسیایی است یا می توانید مغها را به سالاد اضافه کنید.

  • اگر گیاهخوار هستید و غذاهای گیاهی می خورید، مغغها و دانه ها جایگگین خوبی برای گوشت، ماهی و تخم مرغ هستند. مغزها حاوی حاوی، آهن، روی و نیاسین هستند. شما ممکن است به بیش از ۳۰ گرم مغغ و دانه ها در روز نیاز داشته باشید که این محصول از بدنتان را تضمین می کند.

مغزها و دانه ها را با مواد غذایی حاوی ویتامین ث بخورید و را به نوشیدنی ها (مثل آب گوجه فرنگی، فلفل سبز، آب پرتقال و آب مرکبات) اضافه کنید تا جذب مواد غذایی بدنتان را تقویت کنید. پوست مغغها غنی از مواد شیمیایی گیاهی بوده که از خاصیت آنتی اکسیدان و ضدالتهابی برخوردارند. مغغه های بو داده شده (خک شده یا در روغن) طعم آنها را تقویت می کند اما تاثیری بر میزان آن دارد. زیرا مغغها دارای ساختار متراکمی هستند و نوغن بیشتر را ذذب می کنند حتی اگر آنها را در روغن غوطه ور کنید. اکثر مغزها فقط ۲درصد بهتر را جذب کنند. مغغهای نمک دار بدلیل داشتن سدیم بالا بخصوص برای کسانی که دچار فشار خون بالا هستند، توصیه نمی شود. مغغهای نمک دار را برای پذیرایی و مهمانی ه ن نگاه دارید و مغغهای خام و بو داده شده بدون نمک را جزو وعده های غذاییتان بگنجانید.

تنظیم: زهرا محبی(کارشناس ارشد تغذیه)
منبع: سلامتی بهتر

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.