آسانسور غگباب چیست؟ | مجله سیب


آسانسور غگباب چیست؟

چربی چربی اضافی یا شلی پوست زیر چانه است که می تواند علل مختلفی داشته باشد و در افراد مختلف وجود دارد. برای بسیاری از افراد این ممکن است زیبا نباشد و سعی کنند آن را حذف کنند. در این مقاله از مجله پزشکی فارسی سیب (مجله پزشکی ایران) خواهیم دید که چه دلایلی باعث خروپف می شود، لیفت خروپف چیست و به بررسی انواع لیفت خروپف می پردازیم.

چرا رخ می دهد؟

چانه، چربی اضافی زیر چانه، یک بیماری شایع در بسیاری از افراد است و زمانی رخ می‌دهد که لایه‌ای از چربی زیر چانه جمع شود. نفخ اغلب با افزایش وزن همراه است و در افراد دارای اضافه وزن بیشتر دیده می شود.

اضافه وزن لزوماً دلیل چاقی نیست، اما این عارضه در افرادی که اضافه وزن ندارند نیز ممکن است رخ دهد. افتادگی ژنتیکی یا ناشی از افزایش سن نیز می تواند باعث آکنه شود.

آسانسور قبغاب چگونه است؟

آسانسور غگباب چیست؟

با کمک روش هایی می توان این چربی اضافی را از بین برد و یا با ورزش، پوست زیر چانه را جمع کرد و به اصطلاح برآمدگی را بلند کرد. یعنی بالا می رود و دیده نمی شود.

انواع آسانسور

همانطور که گفته شد روش های مختلفی برای بالا بردن باسن وجود دارد. در میان انواع خروپف‌کننده‌ها، موارد زیر بهترین راه‌های خلاصی از خروپف هستند:

 • انجام تمرینات گردن با هدف کاهش خروپف؛
 • رژیم غذایی برای از بین بردن چربی شکم؛
 • روش های جراحی مانند لیپولیز و مزوتراپی؛
 • بلند کردن با نخ؛
 • لیزر؛
 • انولیفت

بهترین تمرینات برای لیفتینگ چیست؟

هیچ مدرک علمی معتبری مبنی بر اینکه آیا ورزش باعث لیفت باسن می شود یا نه وجود ندارد. با این حال، شواهدی از اثربخشی این تمرینات وجود دارد. در زیر بهترین تمرینات برای لیفت قابغاب آورده شده است:

 • صاف بایستید، گردن خود را به سمت بالا خم کنید و در حالی که فک خود را به سمت جلو فشار دهید تا کشش زیر چانه خود را احساس کنید، به سقف نگاه کنید. ۱۰ ثانیه نگه دارید و به حالت خنثی برگردید.
 • یک توپ ۹ تا ۱۰ اینچی را زیر چانه قرار دهید و چانه را روی توپ فشار دهید.
 • مانند تمرین اول، بایستید و سر خود را به سمت عقب خم کنید تا به سقف نگاه کنید، لب‌هایتان را طوری جمع کنید که انگار سقف را ببوسید تا ناحیه زیر چانه‌تان را بکشید. ۱۰ ثانیه صبر کنید و سر خود را به حالت عادی برگردانید.
 • مستقیم به جلو نگاه کنید و زبان خود را تا آنجا که ممکن است بیرون بیاورید. زبان خود را بالا و به سمت بینی خود بلند کنید. نگه دارید و به مدت ۱۰ ثانیه رها کنید.
 • سر خود را به عقب خم کنید و به سقف نگاه کنید. زبان را به سقف دهان خود فشار دهید. ۵ تا ۱۰ ثانیه نگه دارید و رها کنید.

می توانید یک یا چند مورد از این تمرینات را چند بار در روز انجام دهید تا با اعمال فشار برای بالا بردن چانه، پوست زیر چانه خود را سفت کنید.

لیفت چربی با کمک رژیم غذایی و کاهش وزن

اگر خارش شما به دلیل افزایش وزن باشد، کاهش وزن ممکن است آن را کوچکتر کند یا به طور کلی از بین برود. بهترین راه برای کاهش وزن، رژیم غذایی سالم و ورزش منظم است. برخی از دستورالعمل ها برای تغذیه سالم عبارتند از:

 • هر روز وعده های بیشتری از میوه ها و سبزیجات بخورید.
 • استفاده از غلات کامل؛
 • اجتناب از غذاهای فرآوری شده؛
 • پروتئین بدون چربی مانند مرغ و ماهی بخورید.
 • از چربی های سالم مانند روغن زیتون، آووکادو و آجیل استفاده کنید.
 • لبنیات کم چرب بخورید؛
 • کالری مورد نیاز روزانه خود را دریافت کنید.

انواع آسانسور

انواع لیفت صورت با مداخلات پزشکی

اگر گونه های شما ژنتیکی هستند، ممکن است از طریق ورزش به سفت شدن ناحیه زیر چانه کمک کند. مشخص نیست که کاهش وزن به شما کمک می کند یا خیر. در این مورد، پزشک ممکن است روش‌های تهاجمی‌تری مانند:

لیفت لیپولیز قابغاب

با روش لیپولیز چربی ناحیه با حرارت لیزر ذوب می شود و یا به کمک عمل چربی زیر چانه برداشته می شود. در بیشتر موارد، لیپولیز برای درمان بورسیت فقط نیاز به تزریق یک بی حس کننده موضعی دارد.

لیپولیز فقط چربی اضافی را از بین می برد. با این حال، پوست اضافی را از بین نمی برد و خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش نمی دهد. عوارض جانبی لیپولیز می تواند شامل تورم، کبودی و درد باشد.

مزوتراپی برای درمان آکنه

مزوتراپی نوعی لیفت صورت با حداقل تهاجم است که از چندین تزریق برای تزریق مقادیر کمی از ترکیبات حل کننده چربی در ناحیه صورت استفاده می کند.

در سال ۲۰۱۵، سازمان غذا و دارو داروی تزریقی مورد استفاده در مزوتراپی، اسید دئوکسی کولیک (Kybella) را تایید کرد. اسید دئوکسی کولیک به بدن شما در جذب چربی ها کمک می کند.

درمان نقرس ممکن است نیاز به ۲۰ یا بیشتر تزریق اسید دئوکسی کولیک داشته باشد. شما می توانید در مجموع شش درمان داشته باشید و باید حداقل ۱ ماه بین هر درمان صبر کنید.

اسید دئوکسی کولیک در صورت تزریق نادرست می تواند باعث آسیب جدی عصبی شود. فقط یک متخصص پوست یا یک جراح پلاستیک با تجربه که در مورد دارو آگاهی دارد باید این تزریق ها را انجام دهد.

باب غوغا با نخ چگونه کار می کند؟

یکی دیگر از روش های لیفت سینه شامل لیفت کردن پوست و تحریک ناحیه سینه با نخ است. اساس این روش بر پایه طب سوزنی است و یک روش کم تهاجمی محسوب می شود.

در این روش بخیه های قابل جذب در محل و به صورت زیر جلدی کاشته می شود. این روش به خاصیت ارتجاعی پوست کمک می کند و می تواند چربی این ناحیه را کاهش دهد.

آخرین کلمه

بهترین راه برای خلاص شدن از شر چربی های اضافی در هر نقطه از بدن از طریق یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم است. هنگام تلاش برای رهایی از خماری صبور باشید. مگر اینکه لیپوساکشن یا لیزر لیپولیز داشته باشید. اگر از روش های بالا پیروی کنید، بسته به اندازه جوش شما، ممکن است چند ماه طول بکشد تا نتایج قابل توجهی را مشاهده کنید.

تنها در صورتی از روش‌های تهاجمی‌تر استفاده کنید که مطمئن هستید گونه‌هایتان ژنتیکی هستند و روش‌های کمتر تهاجمی مانند کاهش وزن، ورزش هوازی و تمرینات چانه را امتحان کرده‌اید.

اگر در مورد لیفت ققباب سوالی دارید در قسمت نظرات سوالات خود را با پزشکان سایت مطرح کنید. سیب به سوال شما پاسخ دهید

منبع

سوالات متداول در مورد آسانسور غگباب

آسانسور غگباب چیست؟

روش هایی که باعث از بین رفتن خماری و به اصطلاح رفع خماری می شود را خماری می گویند.

چه نوع آسانسورهایی وجود دارد؟

از طریق تمرینات سفت کردن پوست و عضلات زیر چانه، پس از رژیم غذایی و کاهش وزن، روش های تهاجمی مانند لیپولیز، لیزر، مزوتراپی و لیفت با نخ از روش های اصلی لیفت چانه هستند.

مزوتراپی برای لیفت صورت چگونه است؟

مزوتراپی شامل تزریق مواد حل کننده چربی به آن ناحیه است که باعث از بین رفتن چربی این ناحیه به مرور زمان می شود.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.