آروغ زدن یک نوزاد چگونه است؟


تاریخ ارسال: ۲۶ جولای ۱۴۰۱

آروغ بچه برای شیر

آروغ زدن نوزاد بخش مهمی از رژیم غذایی آنهاست. هنگامی که کودک شما از شیر مادر تغذیه می کند، حباب های هوا می توانند در شکم او گیر کنند و باعث ناراحتی زیادی شوند. برخی از نوزادان به راحتی آروغ می زنند. در حالی که دیگران نیاز به کمک دارند. در این مقاله یکی از مقالات پزشکی جدید مجله سیب ما می بینیم که آروغ زدن نوزاد چگونه است و فواید آن.

بهترین زمان برای آروغ زدن نوزاد چه زمانی است؟

هیچ قانونی در مورد زمان آروغ زدن نوزاد وجود ندارد. برخی از نوزادان در حین تغذیه آروغ می زنند، برخی دیگر ممکن است پس از آن آروغ بزنند.

به دنبال سرنخ‌هایی باشید که بدانید چه زمانی بهتر است کودکتان را آروغ بزنید. به عنوان مثال، اگر کودک شما از شیر دادن ناراحت است، استراحت کنید. اگر هنگام شیر دادن خوب به نظر می رسد، صبر کنید تا تمام شود و کودک را برای شیر آروغ بزنید.

اگر کودک شما در طول شیردهی بی قرار به نظر می رسد، شیر دادن را متوقف کنید و قبل از شروع دوباره صبر کنید تا آروغ بزند. اگر کودک شما با شیشه شیر یا شیشه شیر تغذیه می‌کند، هر ۲ تا ۳ اونس آروغ بزنید، یا اگر شیر می‌دهید، سعی کنید هر بار که سینه‌هایتان را عوض می‌کنید آروغ بزنید.

آروغ زدن از یک نوزاد

سعی کنید هر اونس شیر یا هر ۵ دقیقه که به کودکتان با شیشه شیر می‌دهید، دوباره برگردانید، به‌خصوص اگر کودک شما علائم زیر را دارد:

  • مستعد آروغ زدن؛
  • تف زیاد؛
  • رفلاکس معده به مری (GER) دارد.
  • به نظر نمی رسد در هنگام شیردهی آرام شود.

اگر کودک شما بعد از چند دقیقه آروغ نمی‌زند، موقعیت او را تغییر دهید و قبل از شیر دادن مجدد، چند دقیقه دیگر آروغ بزنید. همیشه وقتی شیر خوردن کودک شما تمام شد آروغ بزنید.

وقتی بچه را آروغ می زنیم چه اتفاقی می افتد؟

هنگام خوردن شیر، حباب های هوا وارد معده می شود و به دلیل کوچکی معده، این حباب های هوا او را بسیار آزار می دهد و باعث استفراغ، رفلاکس معده به مری، آسپیراسیون محتویات معده به داخل ریه، تنگی نفس و بی اشتهایی در نوزاد می شود. بچه.

برای پاسخ به این سوال که هنگام آروغ زدن نوزاد چه اتفاقی می افتد، باید گفت که آروغ نوزاد باعث افزایش اشتها، افزایش میل نوزاد به خوردن شیر، راحت تر شدن کودک، کاهش بی قراری کودک، کاهش رفلاکس معده و افزایش وزن نوزاد می شود.

چگونه یک نوزاد را ترکاند

یک سوال بسیار رایج که برای همه مادران مطرح می شود این است که چگونه بچه دار شوند و چگونه این کار را انجام دهند.

برای آروغ زدن نوزاد پس از شیر دادن بهتر است این کار را با نوازش آرام و مکرر پشت نوزاد انجام دهید. هنگام نوازش دست خود را بپوشانید؛ زیرا این روش نسبت به دست صاف نسبت به کودک ملایمتر است.

بهتر است هنگام آروغ زدن، حوله یا پیش بند کوچکی زیر چانه یا شانه کودک بگذارید تا هنگام آروغ زدن بزاق او تمیز شود.

چگونه نوزاد را آروغ بزنیم و بهترین حالت برای آروغ زدن نوزاد چیست؟

حالت های مختلف آروغ زدن را امتحان کنید که برای شما و کودکتان راحت است. بسیاری از والدین از یکی از این سه روش استفاده می کنند:

  • صاف بنشینید و کودک را روی سینه خود نگه دارید. در حالی که با یک دست او را حمایت می کنید، چانه کودک باید روی شانه شما قرار گیرد. با دست دیگر خود، به آرامی به پشت نوزادتان ضربه بزنید. نشستن روی صندلی گهواره ای و تکان دادن آرام کودک نیز می تواند کمک کننده باشد.
  • کودک خود را در حالت نشسته روی پاها یا روی پاهای خود نگه دارید. سینه و سر کودک را با یک دست بگیرید و چانه کودک را در کف دست خود قرار دهید. پاشنه دست خود را روی سینه کودک قرار دهید. اما حتما چانه کودک را بگیرید نه گردنش را. از دست دیگر خود برای نوازش پشت نوزادتان استفاده کنید.
  • کودک را روی شکم و بغل خود بخوابانید. سر کودک خود را نگه دارید و مطمئن شوید که بالای سینه شما قرار دارد. به آرامی به پشت نوزادتان بزنید.

نکات بیشتر برای آروغ زدن بهتر نوزاد

برای جلوگیری از برگشت شیر ​​در مری و دهان، کودک خود را حداقل ۱۰ تا ۱۵ دقیقه پس از شیر خوردن در حالت عمودی نگه دارید.

گاهی اوقات فرزند شما به دلیل تجمع گاز در معده و دستگاه گوارش از خواب بیدار می شود. آروغ زدن به او کمک می کند تا دوباره بخوابد. نگران نباشید اگر آروغ با بزرگتر شدن کودک شما کاهش یابد، این معمولاً به این معنی است که کودک شما یاد گرفته است بدون بلع هوا غذا بخورد.

نوزادان مبتلا به کولیک (گریه مداوم به مدت ۳ ساعت یا بیشتر در روز) در صورتی که هوای زیادی را در حین گریه ببلعند، ممکن است دچار تجمع گاز شوند که می تواند باعث ناراحتی نوزاد شود. قبل از دادن قطره ضد گاز به کودک خود با پزشک اطفال خود مشورت کنید.

آروغ نوزاد از چند ماهگی باید گرفته شود؟

شما باید آروغ بزنید تا کودک یاد بگیرد که بدون بلعیدن هوای زیادی آب بنوشد. معمولا این روند تا ۶ ماه طول می کشد و در این مدت دفعات آروغ زدن کاهش می یابد. اکثر نوزادان پس از ۶ ماه آروغ زدن متوقف می شوند.

اگر کودک آروغ نزند چه اتفاقی می افتد؟

اگر روش‌های بالا جواب نداد و نوزادتان علائم گاز گرفتگی را نشان داد (گریه می‌کند، حلقه می‌زند، پاها را جمع می‌کند، مشت‌های گره کرده)، سعی کنید آن‌ها را به پشت دراز بکشید و به آرامی شکمش را ماساژ دهید.

همچنین پاهای کودکتان را طوری جلو و عقب ببرید که انگار در حال دوچرخه سواری است. اگر این موارد جواب نداد، با پزشک خود صحبت کنید.

اگر در مورد آروغ نوزاد سوالی دارید، سوال خود را در قسمت نظرات با پزشکان سایت مطرح کنید سیب به سوال شما پاسخ دهید

منابع

سوالات متداول در مورد آروغ زدن نوزاد

آروغ نوزاد از چند ماهگی باید گرفته شود؟

معمولاً باید قبل از ۶ ماهگی نوزاد آروغ زد. اما پس از آن، نوزاد مکیدن بدون بلعیدن هوای زیادی را یاد می گیرد.

آروغ زدن نوزاد چه فایده ای دارد؟

آروغ نوزاد باعث راحتی کودک، کاهش گریه و بی قراری او، کاهش رفلاکس، افزایش اشتها و افزایش وزن او می شود.

بهترین زمان برای آروغ زدن نوزاد چه زمانی است؟

برخی از نوزادان باید در حین شیردهی برگشت داده شوند، برخی دیگر در حین شیردهی خوب هستند و باید پس از آن دوباره برگشت داده شوند.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.